21. 7. Vítězslav

Zítra: Magdaléna

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Archiv událostí > Akce 2013 - U Panských

Akce 2013 - U Panských

Listopad a prosinec v našem Domově

Jak se přivolává slunce - to je název muzikofiltického příběhu paní Bc.Svatavy Drlíčkové, který nám přišla vyprávět 4.listopadu. V příběhu vystupují netradiční hudební nástroje, které vyprávějí o daleké zemi, kde se slunce dotýká hor a lidských srdcí.

Abychom se dobře připravili na předvánoční čas, přišla nám 20. listopadu paní Lipenská vyprávět o adventu. Své vyprávění doplnila výbornými vlastnoručně pečenými perníčky.

Prosinec je již každoročně spojen s vůní jehličí, sháněním nebo výrobou dárečků a těšením se na Vánoce. Stejně jako každý rok nás 5.prosince poctil návštěvou svatý Mikuláš s družinou roztomilých andílků a čertíků. Velký dík patří paní Evě Fikarové a brodským skautům, kteří k nám již po několik let chodí roznést nadílku, zazpívat koledy a darovat vlastnoručně vyrobené dárečky.

Již od října jsme spolu s klienty poctivě pracovali na zhotovení výrobků na prodejní akci Barevné vánoce na Krajském úřadě v Jihlavě. Naše píle se vyplatila, prodali jsme hodně výrobků a měli radost, že se líbily.

Stejně jako skauti, nezapomínají na nás ani děti z Českého červeného kříže a každoročně nám přijdou přiblížit vánoční atmosféru básničkami, zpěvem nebo nějakým příběhem. Také nikdy nezapomenou přinést našim obyvatelům drobné dárky.

V pondělí 16.prosince jsme u nás přivítali pěvecký sbor Havlíčkova gymnázia z Havlíčkova Brodu, pod vedením paní Hamaričové. Vyslechli jsme si v jejich podání vánoční písně a koledy a příjemně jsme se naladili na vánoce, které jsou již za dveřmi.

Předvánoční čas jsme zakončili společným posezením klientů a personálu. Nechybělo zde cukroví, punč ani hudba. Několik obyvatel spolu s terapeutkami připravilo a zahrálo pro ostatní dojemný Vánoční příběh o putování Marie a Josefa a narození Ježíška. Všichni jsme odcházeli příjemně vánočně naladěni.

Publikováno 17.3. 14:34


Akce v září a říjnu 2013

V měsíci září proběhly v našem Domově dvě akce. První z nich byl pravidelný, naučně vzdělávací pořad Krajské knihovny Vysočiny na téma "Léto", který přednesla paní Věra Lipenská. Druhým bylo hudební vystoupení pana Šedivého, který našim klientům zpříjemnil odpoledne písničkami Karla Hašlera.

Dne 27. září jsme s několika zájemci z řad našich obyvatel vyjeli do Jihlavy, kde probíhal Den s Krajem Vysočina. Strávili jsme zde příjemné odpoledne plné podzimního sluníčka a písniček v podání Josefa Zímy a jeho dvou kolegů. Nakonec jsme si dali výborný bramboráček a spokojení se vrátili do našeho Domova.

Od začátku září začali čtyři naši obyvatelé navštěvovat Univerzitu třetího věku, která probíhá v období školního roku 2013/14 v budově Husova.

Říjen zahájila přenáška paní Lipenské, kde jsme se dozvěděli něco o životě a díle Jaroslava Haška.

V týdnu od 7.10. do 11.10. se v rámci Týdne sociálních služeb konalo několik zajímavých akcí. První z nich byla prezentace paní Jitky Piskačové ze služební cesty do Irska s názvem Cestování po Irsku. V úterý 8.10. se v našem Domově konal pro veřejnost Den otevřených dveří. Ve středu proběhla školící akce pro personál s názvem Jak se cítí senioři. Zde měli zaměstnanci možnost zkusit si ve speciálním gerontoobleku pohyb po budově a drobné úkony jako otevření pet lahve či srovnání knoflíků do řady podle velikosti. Ve čtvrtek jsme si mohli změřit síly s dobrovolníky v turnaji v "šoupandě". Týden zakončil Kongres APSS v Táboře, kde byla naší paní ředitelce slavnostně předána Značka kvality pro náš Domov.

Měsíc říjen symbolicky uzavřel hudební pořad agentury Viola z Olomouce, s názvem Na podzim, když kvetou jiřiny. Naši oblíbení "moraváci" nám zahráli a zazpívali spoustu známých a melodických lidových písniček, které si s nimi publikum s chutí zazpívalo.

Publikováno 17.3. 11:53


Letní akce

Během letošního léta proběhlo v našem Domově několik zajímavych akcí.

Červenec byl tak trochu soutěžní měsíc. Jedno naše družstvo nás reprezentovalo v DD Ždírec, kde jsme se s obyvateli ždíreckého Domova utkali v několika sportovních disciplínách. Týden poté jsme si zasoutěžili v našem Domově ve vědomostní soutěži, kde byly výsledky jednotlivých družstev velice vyrovnané.

V polovině července jsme se rozloučili s německou dobrovolnicí Tanjou, která po celý rok pečovala o klienty v našem zařízení U Panských i v Břevnici, podle toho, kde bylo její pomoci zapotřebí.

Koncem měsíce nás navštívil kouzelník Waldini, jehož vystoupení bylo plné čar a kouzel. Naši obyvatelé i zaměstnanci asistovali při jednotlivých číslech pana Waldiniho a všichni se dobře bavili.

Jako téměř každý rok jsme se 26.července vypravili na pouť ke svaté Anně, kde jsme se zúčastnili bohoslužby a napili se léčivé vody.

V srpnu za námi přijela z Jihlavy paní Jitka Eliášová, která nás seznámila s tajemstvím a léčivými účinky reflexní masáže a zájemcům masáž zdarma předvedla.

7.srpna jsme navštívili Kavárničku dříve narozených ve Ždírci u Jihlavy, kde nás svým vlídným humorem a skromným vystupováním okouzlil pan Zdeněk Svěrák.

V červenci i srpnu se opět konala narozeninová setkání klientů s vedením Domova, kde oslavenci poseděli s paní ředitelkou u kávy a zákusku a popovídali si o životě.

Poslední prázdninovou akcí byla oslava 115. výročí založení našeho Domova.

Publikováno 15.10.2013 9:40


11Narozeninová párty

Datum konání: 26.6.2013

Dne 26.6.2013 se konalo narozeninové setkání klientů, kteří oslavili či oslaví své narozeniny v měsíci červnu. Spolu s paní ředitelkou strávili hezké odpoledne u kávy a sladkého občerstvení, které připravily naše paní kuchařky.

Publikováno 19.7.2013 15:32


9Přednáška paní Lipenské

Datum konání: 19.6.2013

Dne 19.6 přijela do našeho Domova paní Lipenská z krajské knihovny. Tématem pro červnovou přednášku bylo tentokrát povídání na téma Cyril a Metoděj. Povídání bylo velice zajímavé a našim obyvatelům se moc líbilo.

Publikováno 19.7.2013 15:25

 

 

 

 

 


Vystoupení dětí z MC Zvoneček

Datum konání: 5.6.2013

Dne 15.6. 2013 navštívili náš Domov děti z mateřského centra Zvoneček, které si pro naše obyvatele připravili vystoupení. Naši obyvatelé byli návštěvou dětí velice potěšeni.

Publikováno 19.7.2013 14:20


8Turnaj v Petanque

Datum konání: 29.5.2013

Dne 29.5.2013 jsme se s několika klienty zúčastnili turnaje v petanque v Třebíči. Naši obyvatelé strávili příjemné chvíle a umístili se na krásném 4.místě.

Publikováno 19.7.2013 13:50


Hudební vystoupení

Datum konání: 20.5.2013

Dne 20.5.2013 se v našem Domově uskutečnilo hudební vystoupení Agentura Viola. Naši obyvatelé si s hudebníky společně zazpívali známé písně.

Publikováno 19.7.2013 13:46


Filmové písničky

Datum konání: 6.5.2013

Ve pondělí v odpoledních hodinách zavítal do našeho Domova pan Šimon Pečenka, který si pro naše obyvatele připravil představení s písničkami z filmů. Našim obyvatelům se vystoupení moc líbilo, někteří si i zazpívali.

Publikováno 19.7.2013 13:44


7

Čarodějnice

Datum konání: 30.4.2013

Dne 30.4. jsme pro naše obyvatele připravili každoroční pálení čarodejnic s opékáním špekáčků. Odpoledne se nám vydařilo, počasí nám přálo a všichni klienti byli spokojeni.

Publikováno 3.5.2013 13:12

 


1

Narozeninové setkání

Datum konání: 24.4.2013

Dnes se konalo narozeninové setkání klientů, kteří v měsíci dubnu oslavili či oslaví své narozeniny. Společně jsme poseděli u kávy a buchty, kterou připravily naše paní kuchařky a spolu s našimi oslavenci jsme vzpomínali na jejich zážitky ze života.

Publikováno 3.5.2013 13:07


2

Sportovní odpoledne

Datum konání: 22.4.2013

Poslední klíčovou aktivitou k projektu Silvie Kameníkové bylo sportovní odpoledne. Pro naše klienty zorganizovala turnaj v kuželkách a šoupandě. Pozvání přijal Domov důchodců Ždírecec. Celý turnaj se vydařil a užili jsme si odpoledne plné zábavy.

Publikováno 3.5.2013 13:03


3

Kavárnička s Václavem Neckářem

Datum konání: 17.4.2013

Dnes jsme se spolu s několika klienty vydali do Ždírce u Jihlavy, kde v kavárničce dříve narozených vystupoval pan Václav Neckář. Setkání se zpěvákem a hercem proběhlo v sále Kulturního domu ve Ždírci. Program byl doplněn vystoupením tanečního klubu HOTCH-POTCH z Jihlavy, který zatančil na písně Václava Neckáře. Našim obyvatelům se kavárnička velice líbila.

Publikováno 3.5.2013 12:56


4Hra je život

Datum konání: 12.4.2013

Další klíčovou aktivitou projektu studentky Silvie Kameníkové, kterou v našem zařízení zorganizovala byla aktivita "hra je život". Pro naše obyvatele uspořádala dopoledne, kde se hrála dám a člověče nezlob se.

Publikováno 3.5.2013 12:47

 


5Pes, přítel člověka

Datum konání: 29.3.2013

Studentka III. ročníku VOŠ sociální v Jihlavě Silvie Kameníková zajistila pro naše klienty odpoledne s přednáškou o canisterapeutických psech. Tato přednáška byla klíčovou aktivitou projektu, který zpracovává v rámci své závěrečné absolventské práce. Přednáška byla velice zajímavá, nejvíce se však našim klientům zalíbil kontakt s těmito psi.

Publikováno 3.5.2013 11:36


6Narozeninové setkání

Datum konání: 20.3.2013

Dnes se konalo narozeninové setkání klientů, kteří v měsíci březnu oslavili či oslaví své narozeniny. Společně jsme poseděli u kávy a buchty, kterou připravily naše paní kuchařky.

Publikováno 3.5.2013 11:21

 


Vystoupení dětí z mateřské školy v Přibyslavi

Datum konání: 19.2.2013

Děti z mateřské školy v Přibyslavi přijely potěšit naše klienty. Pod vedením paní učitelky si připravily krátké pásmo anglických a českých písniček. Některé děti vystupovaly před obecenstvem úplně poprvé a tak není divu, že se trochu styděly. Vystoupení ale mělo úspěch, protože návštěva malých dětí nás vždycky potěší.

Publikováno 20.2.2013 11:55


Veselé masky z masopustního průvodu

Masopustní průvod

Datum konání: 12.2.2013

Dne 12. 2. prošel naším domovem již tradiční průvod masopustních masek. K tanci a poslechu nám zahráli pan Jindra z Horní Krupé se svým kamarádem. Vařili jsme punč, pekli koblížky a všichni jsme si s chutí zatancovali před nástupem postního velkonočního období. Zábava se opravdu moc vydařila a tak se těšíme zase za rok...

Publikováno 20.2.2013 11:49


Přednáška paní Lipenské

Datum konání: 30.1.2013

Dnes nás opět navštívila s milým povídáním paní Lipenská z krajské knihovny na téma Staré a neznámé pověsti Havlíčkova Brodu a okolí.

Publikováno 20.2.2013 11:43


Ukázka vozidel pro seniory

Datum konání: 24.1.2013

Tohoto dne proběhla v domově U Panských ukázka elektrických vozidel pro seniory. Naši klienti si vyzkoušeli jízdu na vozidlech, ke kterým nepotřebují řidičský průkaz. Tato vozidla by je přitom pohodlně dopravila do města, na nákupy, do knihovny apod. Ovládání je poměrně jednoduché, ale přesto by si na jízdu na takovémto vozítku museli uživatelé zvyknout. Nyní uvažujeme o nákupu alespoň jednoho vozítka. Co kdyby se našel nějaký sponzor...?