16. 6. Zbyněk

Zítra: Adolf

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Archiv událostí > Akce 2010 - U Panských

Akce 2010 - U Panských

Silvestrovský Vlasta Burian

Dne 28. prosince odpoledne nás navštívil na předsilvestrovské párty imitátor známého českého komika Vlasty Buriana. Mnozí se těšili na jeho písničky a vyprávění a nebyli zklamáni. Obyvatelům se vystoupení líbilo a rádi zavzpomínali na jednoho z našich nejslavnějších komiků.


Vánoční večírek

Dne 21. prosince se v našem domově uskutečnil vánoční večírek za přítomnosti pana starosty Bc. Jana Tecla a místostarosty Ing. Ivana Kuželky.Večírek proběhl ve velmi přátelské atmosféře, pan starosta přinesl klientům jako dárek několik krásných knih do naší knihovny, obyvatelé měli připravené vlastní vystoupení, p. Špinar hrál na housle, paní Pospíchalová recitovala báseň a několik klientek vystoupilo s tanečním představením. Pak nás ještě navštívili děti z Mládeže Českého červeného kříže s pěveckým vystoupením.


Veselé Vánoce s písničkou

Dne 17. prosince se uskutečnilo velmi pěkné vystoupení dvou muzikantů s vánočními i jinými písničkami. Všichni klienti si s nimi s chutí zazpívali.


Mikulášská nadílka

V pátek 3. prosince nás navštívil sv. Mikuláš se skupinou čertů a andělů ze skautského oddílu. Zazpívali nám několik písní a rozdali dárky všem klientům.


Sbor zdravotní školy

Dne 24. listopadu nás návštívil sbor Pavlíny Kocmanové (zdravotní škola), který si připravil pásmo vánočních i jiných písní. Vystoupení bylo moc pěkné a těšíme se zase na další setkání.


Narozeninová párty

Dne 22. listopadu se paní ředitelka sešla s klienty, kteří v minulém měsíci oslavili narozeniny. Paní kuchařky připravily ovocný koláč, uvařili jsme si kávu a společně poseděli a popovídali.


Promítání o Norsku

Dne 19. listopadu nám paní ředitelka promítla obrázky ze služební cesty do Norska. Paní kuchařky připravily občerstvení z kozího sýra a morušové marmelády, kterou paní ředitelka a její spolupracovnice z Norska přivezly.


Hudební vystoupení

Dne 15. listopadu nás navštívilo pěvecké duo z Pelhřimova s pásmem lidových písní. Zazpívali nám i na přání, zpívali i populární písničky našich známých zpěváků a vystoupení se všem moc líbilo.


Posezení s paní Lipenskou

Dne 10. listopadu nám paní Lipenská přišla vyprávět o sv. Anežce. Vyprávění to bylo moc zajímavé a už se těšíme na další.


Výlet do domova Reynkova

Dne 8. 11. jsme se s několika našimi obyvateli vypravili do domova v Reynkově ulici v Havlíčkově Brodě, kde se oslavovalo 8. výročí jeho otevření. Pěkně jsme se pobavili při hudbě a dobrém občerstvení.


Povídání s paní Lipenskou

Dne 20. října nás opět navštívila paní Lipenská s povídáním o svátku Všech svatých a Dušiček. Posezení s ní je vždy příjemné a naši klienti se ho rádi účastní. Zase jsme se dozvěděli mnoho nového.


Srdce na dlani

Dne 6. října se družstvo našich obyvatel zúčastnilo finálového setkání Srdce na dlani na Krajském úřadě kraje Vysočina. Měli jsme výtvarně, pantomimicky a slovně vyjádřit slovo "rohlík". Vše se nám dobře podařilo, naše vystoupení mělo úspěch a všichni námi předváděné slovo uhodli.


Hašlerovy písničky

Dne 30. 9. zavítal do domova U Panských pan Šedivý, který klientům připomněl písničky a osobu Karla Hašlera. Společně si zazpívali a popovídali, děkujeme za příjemné odpoledne.


Zmrzlinová párty

Krásné počasí minulých dní nás inspirovalo k zorganizování zmrzlinové párty a tak jsme se dne 13.7. sešli k mlsání zmrzliny.

Klienti na terase

Naše zmrzlinářky

 


Cukrárna s dobrovolníky

Dne 23. 6. proběhla v domově cukrárna s dobrovolníky. Setkání se konalo ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Havlíčkův Brod a zúčastnili se ho dobrovolníci, kteří docházejí do našeho i do jiných zařízení v okolí Havlíčkova Brodu. Dobrovolníci i naši klienti poseděli za krásného počasí na naší terase, pochutnali si na výborných zákuscích, popovídali a bylo to takové malé poděkování za radost, kterou dobrovolníci do našeho domova přinášejí.


Turnaj Pétangue

Dne 16. 6. se v domově U Panských uskutečnilo krajské kolo v petangue. Sportovního klání se zúčastnila čtyři družstva a vítězem postupujícím do celostátního kola se stalo družstvo seniorů z Třebíče. Na druhém (a ještě postupujícím) místě se umístili senioři z Telče. Odpoledne proběhlo vpřátelské a pohodové atmosféře, počasí nám přálo, tak jsme si slíbili, že si petanque zase někdy zahrajeme.

IMG_1027.JPG[1].jpg IMG_1055.JPG[1].jpg IMG_1172.JPG[1].jpg

IMG_1134.JPG[1].jpg


Balet v domově

Dne 15. 6. v zařízení U Panských vystoupily žákyně a studentky baletního oboru Soukromé základní umělecké školy Nuselská v Havlíčkově Brodě a předvedly obyvatelům domova ukázky lidových tanců i klasického baletu. Vystoupení mělo velký úspěch, klientkám se líbily i nádherné kostýmy a účinkující sklidili zasloužený potlesk.

P6150031.JPG P6150034.JPG P6150048.JPG

P6150056.JPG


Zachraňte africká zvířata

Dne 3. 6. 2010 se U Panských uskuteční přednáška organizace Save African Animals o životě afrických zvířat a o africké přírodě. Srdečně zveme všechny zájemce.


Koncertní odpoledne s kytarou a loutnou

Dne 7. 6. 2010 ve 14.00 hod se uskuteční v domově U Panských loutnový a kytarový koncert Ivety Novotné a Stanislava Juřici. Na programu bude evropská loutnová hudba kol. r. 1600, lidové, renesanční a sefardské písně a vlastní tvorba. Kdo máte zájem, přijďte se podívat.


Pozvánka na masáže

Dne 27. 5. 2010 v 8.30 hod. se v zařízení uskuteční povídání s masérkou Zdeňkou Studenou o působení relaxačních masáží a zdravém živtoním stylu.


Vystoupení dětí z mateřské školy

V měsíci květnu se uskuteční v domově U Panských vystoupení dětí z Mateřské školy v Příčné ulici v Havlíčkově Brodě. Datum vystoupení ještě upřesníme, srdečně zveme všechny přátele, známé a rodiče vystupujících dětí k nám na návštěvu!


Čarodějnice

Dne 30. 4. budeme na zahradě domova pálit čarodějnice a opékat vuřty. Srdečně zveme všechny rodinné příslušníky a přátele klientů.

A jaké to nakonec bylo?
Odpoledne se nám moc vydařilo, počasí bylo krásné a klienti spokojeni - prohédněte si obrázky.

P1020164.JPG P1020155.JPG

P1020163.JPG

P1020161.JPG

Jarní zpívání

Dne 21. 4. vystoupí v domově Sbor při Střední zdravotnické škole pod vedením Pavlíny Kocmanové s pásmem lidových písní. Kdo máte zájem, přijďte si zazpívat s námi.


Velikonoce

Dne 24. 3. se v zařízení uskuteční od 13. 00 hod. pohodové povídání s paní Lipenskou o velikonočních zvycích a tradicích.


Masopust

Dne 16. 2. proběhl v zařízení masopustní rej, pil se punč, pekly se koblížky, všichni se veselili....

masopust,křesadlo 031.jpg

masopust,křesadlo 027[1].jpg