26. 5. Filip

Zítra: Valdemar

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Péče > Sociální péče

Sociální péče

Nabízíme odborné a bezpečné služby poskytované kvalifikovaným personálem, který úzce spolupracuje s rodinou klienta.

Pracovnice v přímé péči

Pracovnice v přímé péči (pečovatelky) se během celého dne individuálně věnují jednotlivým obyvatelům. Podpora a pomoc personálu je našim klientům poskytována v takovém rozsahu, který je potřebný vzhledem k jejich zdravotnímu stavu. Zároveň se snaží podporovat naše obyvatele v samostatnosti a aktivním životě.

Aktivizační pracovnice

Naše aktivizační pracovnice podporují a doprovázejí obyvatele v běžných činnostech, které byli senioři zvyklí vykonávat jako například v pečení, vaření, práci na zahrádce, péči o květiny i zvířata, apod. Dále nabízejí klientům pestrou náplň volného času: společné slavení svátků, oslavy narozenin, trénování paměti, cvičení, rukodělné a výtvarné činnosti. Dle námětů a přání našich obyvatel organizují různé besedy, výlety a kulturní představení. Naši obyvatelé se také mohou účastnit přednášek v rámci Univerzity třetího věku.

Sociální pracovnice

Sociální pracovnice zajišťují poskytování základního sociálního poradenství klientům, žadatelům o službu i rodinným příslušníkům a informují je o možnostech při řešení nepříznivých sociálních situací. Podporují obyvatele v jejich rozhodování a přání týkající se různých oblastí života v Domově: péče, stravy, financí, využívání služeb, obstarávání osobních záležitostí… Společně s klienty hledají možnosti, jak tyto jejich požadavky v rámci našeho Domova individuálně naplňovat.

Velkým přínosem jsou pro náš Domov dobrovolníci, kteří svůj volný čas tráví s našimi obyvateli.

Přejeme si, aby se naši obyvatelé u nás cítili spokojeně, proto se snažíme poskytnout jim v našich podmínkách co nejosobnější péči. Z tohoto důvodu vítáme, když se společně můžeme domluvit na úpravě zařízení a vybavení (vlastní křeslo, obrazy, lampičku, květiny,...), stejně jako na používání oblíbených věcí (hygienické potřeby, knihy, muziku, deku, polštářek, fotografie apod.), které si klienti přinesou ze svého domova.

Velmi potřebná je spolupráce s rodinou, se kterou obyvatele podporujeme v jejich osvědčených zvycích a činnostech. Vítáme, když se rodina zapojuje do péče, podle konkrétní situace jednotlivých obyvatel (např. doprovody k lékařům, asistence při terapiích, účast na společenských akcích aj.).

Další služby

Do našeho Domova dochází kadeřnice, pedikérka a holič a nabízejí své služby našim obyvatelům. Klienti také mají možnost nakoupit si sami potraviny dle své chuti u prodejce, který k nám pravidelně dojíždí.

V zařízení probíhají pravidelně bohoslužby. Podle přání obyvatel navštěvuje kněz naše klienty i na pokojích.