16. 6. Zbyněk

Zítra: Adolf

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Pro zájemce o službu > Čekací lhůty

Aktuální čekací lhůty

V současné době jsou u nás čekací lhůty několik měsíců až jeden rok, záleží na následujících okolnostech:

  • Přednost mají zájemci zcela osamělí (bezdětní).
  • Pro čekací dobu je rovněž důležité, zda má zájemce trvalý pobyt v Kraji Vysočina. Žadatelé z  Kraje Vysočina mají v našem zařízení přednost.
  • Pro přijetí je dále důležitá skutečnost, zda má zájemce o umístění přiznaný příspěvek na péči nebo o něj má alespoň požádáno. Pokud příspěvek nemá, znamená to, že ještě nepotřebuje akutně čerpat sociální službu a čekací doba proto může být rovněž delší.
  • Dále je důležité, zda již zájemce čerpá jinou sociální službu (např. dovážku obědů, dochází k němu pečovatelka, využívá denní stacionář  apod.). Tato skutečnost svědčí o tom,  že již čeká na pobytovou službu. O skutečnosti, že čerpá jinou sociální službu, je třeba doložit potvrzení od poskytující organizace.

Pro obyvatele kraje je běžná čekací doba cca 3 - 12 měsíců, někdy déle, někdy může být i kratší, vždy čekáme, až se v domově uvolní nějaké lůžko a pak teprve můžeme přijmout dalšího žadatele z pořadníku.

V případě uvolnění lůžka komise pro přijímání nových klientů prohlédne aktuální stav seznamu žadatelů, vybere vhodné zájemce na uvolněný typ lůžka a oslovuje je postupně v pořadí, v jakém jsou žadatelé zařazeni v seznamu. Oslovený žadatel si může konkrétní pokoj i celé zařízení znovu prohlédnout, a pokud má zájem do zařízení nastoupit, domlouvá se se sociální pracovnicí na vhodném termínu nástupu i na všech ostatních potřebných záležitostech a způsobech poskytování služby.