19. 4. Rostislav

Zítra: Marcela

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > Archiv událostí > Akce 2011 - U Panských

Akce 2011 - U Panských

PC080021.JPGVánoční posezení s klienty

Dne 20.12.2011 jsme pro naše klienty připravili vánoční posezení s cukrovím a voňavým punčem. K vánoční atmosféře přispělo i překvapení vnuka naší klientky, paní Věry Průšové, který společně se zpěvačkou připravil nejen pro ni, ale i pro ostatní klienty a personál pohodové a příjemné dopoledne s písničkami. Vystoupení sklidilo obrovský ohlas nejen od klientů, ale i od personálu Domova.
Ke sváteční atmosféře přispěla i návštěva pana starosty a místostarosty Havlíčkova Brodu Jana Tecla a Ivana Kuželky, kteří přinesli obyvatelům domova krásný dárek - obraz malovaný dětmi ze Speciální školy U Trojice. Vystavíme si ho v denní místnosti, děkujeme!


Barevné Vánoce

Dne 8.12.2011 se náš Domov zúčatnil tradiční prodejní akce Barevné Vánoce pod záštitou Kraje Vysočina.


V2011-12-06 09.51.18.jpgánoční koncert Gymnázia HB

V úterý 6. 12. nás již poněkolikáté navštívil pěvecký sbor Gymnázia Havlíčkův Brod pod vedením paní učitelky Hamaričové. Studenti si pro naše klienty připravili vánoční písně a koledy a přinesli tak do našeho domova krásnou předvánoční atmosféru.

 

 

 


karel-havlicek-borovsky-2-.jpgBeseda s paní Lipenskou

2.listopadu 2011 navštívila naše obyvatele paní Lipenská. Jelikož 31.října bylo 190. výročí narození Karla Havlíčka Borovského přijela povyprávět našim obyvatelům právě o KHB. Obyvatelé se dozvěděli mnoho zajímavostí ze života KHB i o době, kdy pobýval ve vyhnanství v Brixenu. Vyprávění paní Lipenské bylo opět velice zajímavé.

 


Narozeninová party

19.10.2011 se uskutečnila narozeninová party s klienty, kteří měli narozeniny v měsíci říjnu. S oslavenci jsme si hezky popovídali u kávy a bábovky, kterou připravily naše paní kuchařky.


MuzikoteraP1050333.JPGpie

Dne 13.10.2011 přijela do našeho zařízení paní Svatava Drlíčková představit některé netradiční nástroje sloužící k muzikoterapii, která jak je známo má pozitivní vliv na psychiku člověka. Paní Drlíčková předvedla našim obyvatelům například hru na tibetské mísy, brumle a na další velice zajímavé nástroje. Obyvatelé odcházeli velice usměvaví a pozitivně naladění.

 

 


P1050313.JPGTurnaj v "šoupandě"

Dne 12.10.2011 náš Domov pořádal turnaj v šoupandě. Pozvali jsme klienty Domova důchodců Ždírec. Soutěžili jak klienti obou Domovů tak i personál. Připraveno bylo občerstvení a na závěr jsme si opekli buřty. Odpoledne to bylo velice vydařené, i když počasí nám moc nepřálo.

 

 

 


P1050300.JPGCukrárna s dobrovolníky

V rámci týdne sociálních služeb jsme 11.10.2011 pro naše obyvatele připravili posezení s dobrovolníky, kteří docházejí pravidelně do našeho Domova. Bylo to velice příjemně strávené odpoledne u kávy a zákusků.

 

 

 


179-map--250x.jpgPromítání o Francii

V rámci týdne sociálních služeb si pracovnice Domova připravily pro naše obyvatele prezentaci o Francii, kterou navštívily na přelomu srpna a září v rámci služební cesty. Naši obyvatelé mohli vidět mnoho fotografií z Domovů pro seniory ve Francii, ale i další krásná místa Francie jako je Annecy, Provence, Monaco a další. Prezentace se našim obyvatelům velice líbila.

 

 


imagesCAYVVXUE.jpgBeseda s paní Lipenskou

Dne 5.10 přijela do našeho Domova paní Lipenská. Tématem pro říjnovou přednášku bylo tentokrát povídání o strašidlech. Povídání bylo velice zajímavé a našim obyvatelům se moc líbilo.

 

 


 houby1270820073_denik_clanek_solo.jpgVýlet do lesa na houby

Dne 5.10 jsme se s našimi klienty vydali do břevnického lesa na houby. Našli jsme téměř 3 plné košíky, a tak bylo smaženice dost pro všechny.

 

 

 

 


P1050108.JPGNarozeninová párty

V měsíci sprnu a září se uktutečnila narozeninová párty s obyvateli, kteří v těchto měsících oslavili své narozeniny. Oslavenci s paní ředitekou poseděli u kávy a buchty a společně zavzpomínali na staré časy.

 

 

 


131_1.jpgHašlerovy písně

Dne 20.9.2011 přijel do našeho Domova pan Karel Šedivý s dalším pokračováním pořadu o Karlu Hašlerovi " Lásky Karla Hašlera ". Obyvatelé se dozvěděli mnoho zajímavého ze života Karla Hašlera, o jeho největších láskách, o Praze, o hudbě a také o Zdeničce Frimlové, lásce a životní partnerce Karla Hašlera. Samozdřejmě zaznělo i mnoho známých písní Karla Hašlera, které si naše obyvatelé společně s panem Šedivým zazpívali.

 


veletrh.JPGVeletrh poskytovatelů sociálních služeb

Dne 14.9.2011 jsme se zúčastnili 1. veletrhu poskytovatelů sociálních služeb pořádaného městem Havlíčkův Brod. Na veletrhu jsme prezentovali obě naše zařízení ( Havlíčkův Brod a Břevnice). Zájemcům jsme poskytovali informace o našem zařízení, prohlédnout si mohli i výrobky klientů.

 

 

 


poslanec.JPGNávštěva poslance parlametu ČR

V rámci svého poslaneckého dne navštívil náš Domov 12.září 2011 poslanec parlamentu ČR pan Ladislav Jirků. Během jeho návštěvy proběhla beseda s našimi obyvateli.

 

 

 

 


ždírec.JPGSportovní hry v Domově Ždírec

Obyvatelé Domova důchodců Ždírec pozvali naše klienty dne 25.8.2011 na sportovní den. Bylo to příjemně strávené odpoledne s řadou her, chutného občerstvení a příjemné zábavy.

 

 

 


P1040392.JPGVýlet do ZOO Jihlava

Dne 2. 8. jsme se s několika našimi klienty vypravili na výlet do ZOO v Jihlavě. Trochu jsme se obávali počasí, ale to nakonec vyšlo úplně krásně a tak jsme se v úterý odpoledne dvěma auty vydali do Jihlavy. V ZOO jsme strávili asi dvě hodiny, paní pečovatelky ho celé projely s klientkami na vozíčcích a někteří klienti se zase projeli po ZOO vláčkem, takže všichni měli spoustu zážitků. Celé odpoledne nám svítilo a hřálo sluníčko, které je v letošním létě docela vzácné. A pak jsme se sice unavení, ale spokojení vrátili domů.

 


2011-08-03 10.48.35.jpgNa houbách

Dne 3. 8. jsme se vypravili s našimi klienty do lesa na houby. Nenašli jsme jich sice moc, ale smaženice byla výborná!

 

 

 

 


DD Havlíčkův Brod 2.jpgSlepíši

Dne 23.června naše obyvatele přijelo navštívit Občanské sdružení Slepíši z Tasova se vzdělávacím programem "HELE LIDI", který seznamuje se životem nevidících lidí.
Naši obyvatele mohli vidět chůzi s bílou holí, seznámili se s Braillovým písmem, měli možnost si vyzkoušet svůj hmat. K vidění bylo i spouta výrobků z hlíny vyrobených pomocí Axmanovy techniky, kterou se sdružení zabývá už od roku 2001, od tohoto roku sdružení Slepíši provozuje mezinárodní centrum Axmanovy techniky modelování. Součástí programu byl i film o modelování a po skončení filmu si naši obyvatelé mohli modelování z hlíny pod vedením lektora vyzkoušet. Pro naše obyvatele to by bylo velice příjemně strávené odpoledne.


P1030982.JPGVystoupení dětí z mateřského centra Zvoneček

Dne 22.6.2011 se v našem Domově uskutečnilo vystoupení dětí z mateřského centra Zvoneček. Vystoupení dětí zpesřilo jinak poklidné dopoledne seniorů. Úsměv na tváři našich obyvatel byl důkazem příjemně stráveného chvíle.

 

 

 


isCATH9MUB.jpgBeseda s paní Lipenskou

8.června přijela naše obyvatele navštívit paní Lipenská. Tématem pro červnovou přednášku byly léčivé stromy a keře. Přednáška byla velice zajímavá a poučná, někteří obyvatele dodali i své osobní poznatky s léčivými rostlinami.


P1030908.JPGUkázka výcviku psů

Dne 6.června navštívili náš domov dva policisté ze skupiny služební kynologie Okresního ředitelství Policie Havlíčkův Brod. Pro naše obyvatele si připravili pár ukázek pachové práce, poslušnosti a obranné práce. Po skončení ukázek si mohli obyvatele pejsky pohladit. Policisté také oběšli obyvatele, jejiž zdravotní stav jim neumožnil se ukázek účastnit. Bylo to velice příjemně strávené odpoledne a pro naše obyvatele nezapomenutelný zážitek.

 


P1030773.JPGKvětinový bál v Třešti

Dne 31.5.2011 jsme se s našimi obyvateli vydali do Třeště na společenské setkání seniorů kraje Vysočina, konané pod záštitou radního kraje Vysočina Petra Krčála s názvem KVĚTINOVÝ BÁL. Zahájení proběhlo formou květinového rituálu, kdy si účastníci vyměnili květiny. Každý účastník měl květinu připravenou ze svého Domova. Dále probíhalo vystoupení seniorů z jiných Domovů. Po večeři bylo pro účastníky připraveno překvapení.... mladé ženy se převlékly za důchodkyně a záhy rozkvetly v poupata v rytmu spartakiádní písně. poté následoval tanec a volná zábava. K poslechu i k tanci hrála skupina Mix Tábor.
Květinové odpoledne se nám vskutku vydařilo, bylo krásné počasí a úsměvy na tvářích našich obyvatel byly potvrzením příjemně stráveného odpoledne.


P1030690.JPGLoutnový koncert

20.května navštívil náš Domov loutnista Jindřich Macek s Lenkou Baštovou, která ho doprovázela na akordenon. Našim obyvatelům zpříjemnili dopoledne ukázkami hudby z období impresionismu.

 

 

 


zdislava1x.jpgBeseda s paní Lipenskou

18.května 2011 navštívila naše obyvatele paní Lipenská, tentokrát přijela povídat o Svaté Zdislavě z Lemberka. Povídání bylo velice zajímavé, naši obyvatelé se dozvěděli o jejím původu a životě, který však nebyl dlouhý, Zdislava zemřela v 33 letech. Byla patronkou rodin, nemocných a chudých, v roce 1907 byla prohlášena za blahoslavenou a v roce 1995 Papežem Janem Pavlem II. za svatou. V současnosti její jméno nesou hlavně Domovy pro matky s dětmi, ale i Domovy pro seniory.

 

 


P1030657.JPGNarozeninová party květen 2011

12.května 2011 jsme pořádali narozeninou party pro obyvatele, kteří v měsíci květnu oslavili nebo oslaví své narozeniny. Paní kuchařky nám upekly výbornou buchtu, na které jsme si pochutnávali u kávy. S obyvateli jsme zavzpomínali na staré časy.

 

 

 


fotky-terapie1 091.jpgHudební vystoupení

2.května se v našem Domově uskutečnilo hudební vystoupení. Naši obyvatelé si zazpívali a zavzpomínali u písniček Karla Hašlera, Jaromíra Vejvody či Karla Vacka v produkci umělecké agentury Viola z Olomouce. Obyvatelé byli potěšeni nejoblíbenějšími písněmi. Nikomu nechyběla dobrá nálada.

 

 


ČaP1030632.JPGrodejnice

29.4.2011 se s našem Domově uskutečnilo jako každý rok tradiční pálení čarodejnic. Počasí se nám vydařilo, posezení u ohně bylo velice příjemné a naši obyvatelé byli s vydařeným odpolednem spokojeni.

 

 

 


Filmový klubPrstynek%2001.jpg

27.4.2011 jsme pro naše obyvatele připravili promítání české filmové komedie Prstýnek režiséra Martina Friče z roku 1944. V té době poslední český film, který byl nasazen do kin za okupace. Našim obyvatelům se promítání moc líbilo a v měsíci květnu se budou moci těšit na další černobílý film.

 


Narozeninová party duben 201P1030499.JPG1


20.4.2011 se paní ředitelka sešla s obyvateli, kteří v měsíci dubnu oslavili své narozeniny. Jelikož počasí bylo vskutku jarní, party se uskutečnila na venkovní terase ve druhém patře. Společně jsme s obyvately u kávičky a perníku zavzpomínali na jejich dětství, práci a cestování.

 

 


Zahájení University 3. věkuP4190011.JPG


Dne 19.4.2011 jsme se vydali s dvěmi našimi obyvately do nově otevřeného Domova pro seniory Velké Meziříčí, kde probíhalo zahájení University 3. věku, pořádané Krajem Vysočina. Naši obyvatele si mohli prohlédnout nový Domov a také učebnu, kde bude probíhat od září 2011 vyuka. K vidění byla i interaktivní tabule, která naše obyvatele velice zaujala. Odpoledne jsme s našimi obyvateli strávili ve společenské místnosti, kde měla besedu zpěvačka Naďa Urbánková, která zde zazpívala několik svých nejznámějších písniček( Blonďák s červenou bugatkou a další.)


Beseda s paní LipenskouP1030452.JPG


30.března navštívila náš Domov paní Lipenská. Tentokrát našim obyvatelům přišla povyprávět na téma "Jaro". Paní Lipenská vyprávěla o zvycích, které patří k jaru. Obyvatelé si spolu s ní zavzpomínali i na některé pranostiky symbolizující jaro. Jako maličkost dostali účastníci besedy jarní perníček. A jelikož nám počasí předposlední březnový den přálo, téma jaro bylo na místě.

 


Narozeninová party březen 2011P1030412.JPG

24. března 2011 se paní ředitelka sešla s obyvateli, kteří oslavili v měsíci březnu své narozeniny. Paní kuchařky upekly ke kávě výborný perník. Oslavenci vyprávěli o svém dětství, sourozencích, zaměstnání, ale i o tom, která místa v Čechách či zahraničí procestovali. Bylo to velice příjemné odpoledne.

 

 

 


Masopustní rejP1030340.JPG[1].jpg

V úterý 8.března 2011 se v našem Domově uskutečnil masopustní rej. Přijeli nás navštívit i obyvatele Domova pro seniory Břevnice.
Personál i někteří klienti se převlékli za masky, a poté následovala
masopustní veselice. K poslechu i k tanci hrála skupina pana Vaja.
Obyvatelé popíjeli punč a pochutnali si na domácích koblížkách, které připravily naše paní kuchařky. Někteří obyvatelé si i zatancovali. Všechny masky se společně prošly celým Domovem a navštívily i obyvatele, kterým jejich zdravotní stav nedovolil se masopustního reje zůčastnit. Letošní masopust se opravdu vydařil.

Fotografie


Beseda s paní Lipenskou03-02-2010 17[1].jpg

2.března 2011 přišla paní Lipenská povídat našim obyvatelům o masopustu. Vyprávěla obyvatelům o historii masopustu, i o tom, jak probíhá masopust nyní. Mluvila také o zvycích, které o masopustu probíhají, jako je pečení koblížků a trdelníků. Dále mluvila o výslužkách, které obsahovali jitrnice, jelítka a mnoho dalšího ze zabijačky. Obyvatelé se dozvěděli, že po maškarný masoupustní zábavě vždy následoval dlouhý čtyřicetidenní půst. Paní Lipenská povídala našim obyvatelům i o jednotlivých dnech jako je masopustní úterý, popeleční středa a další. Našim obyvatelům se vyprávění moc líbilo.

 


Komorní koncertis.jpg

Dne 21.2.2011 se v našem Domově uskutečnil komorní koncert v podání Evy Křenkové, která zahrála na klavír a její kolegyně Ivety Novotné, která zahrála na klasickou kytaru a doprovázela zpěvěm. Naši obyvatelé si mohli vyslechnout skladby známých autorů F. Chopena, A. Piazzola, J. Dowlanda a dalších. I přesto, že většina našich obyvatel poslouchá nejraději dechovku, koncert sklidil velký úspěch.


Narozeninová partyP1030102.JPG

1. února 2011 se paní ředitelka sešla s obyvateli, kteří měli v měsíci lednu narozeniny. Bylo to příjemné posezení u kávy a u buchty, kterou připravily naše paní kuchařky. Obyvatelé zavzpomínali na svoje mládí, práci a rodinu.

 

 

 

 


Film "Mikola - tenkrát na Koločavě"IMG_4627[2].jpg

Dne 28.1.2011 jsme se vydali s našimi obyvateli do Jihlavy na předpremiéru filmu "Mikola - tenkrát na Koločavě", která se uskutečnila v kině Dukla pod záštitou hejtmana kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka. Film byl natočený podle předlohy díla Ivana Olbrachta - Nikola Šuhaj Loupežník. Ve Filmu hráli handicapovaní občané z Ústavů sociální péče a záměrem filmu bylo právě to, aby divák po shlédnutí filmu nepoznal, že v něm hráli lidé s mentálním postižením. Film byl natočený v srpnu 2010 přímo na Koločavě, kde známý bandita Nikola Šuhaj žil a skonal. Název filmu koresponduje s ukrajinským nářečím, kde ho místní nazývali Mikolou. Patronem filmu a vypravěčem je známý herec Miroslav Donutil. Našim obyvatelům se film moc líbil, a vyprávěli o něm i dalším obyvatelům našeho Domova.


Beseda s paní Lipenskou324100j.jpg

Dne 19.1.2011 navštívila náš Domov paní Lipenská, která přišla našim obyvatelům popovídat o Betlémech. Obyvatelé se dozvěděli mnoho zajímavého o betlémech. Povídaní paní Lipenské bylo velmi příjemné.