KARANTÉNAVzhledem k tomu, že se v zařízení v Břevnici vyskytla nákaza Covid, byla na zařízení nařízena karanténa.

Situaci řešíme ve spolupráci se zřizovatelem Krajem Vysočina.

Prosíme o shovívavost, snažíme se informace předávat rodinám i veřejnosti, ale je to v tuto chvíli velmi náročné.

 

A jak k tomu mohlo dojít?

Nákaza koronavirem se v našem zařízení objevila zřejmě (jedná se pouze o naše domněnky) již na přelomu měsíce února a března, kdy byl první klient s teplotami a po několika dnech následoval další s teplotami a respiračními potížemi. Za dalších několik dní následovali další. V té době na Vysočině dobíhala běžná chřipková epidemie. Potíže byly považovány za obvyklou chřipku.

Všichni naši klienti s příznaky byli vždy vyšetřeni lékařem. V té době se o Covidu vůbec neuvažovalo, žádné testování ani neprobíhalo. Od 2.3.2020 jsme již omezovali návštěvy a od 9.3.2020 bylo naše zařízení kompletně uzavřeno.

Bohužel v té době již v něm byl virus přítomný, a protože se jedná o zařízení malé, kde žijí všichni se všemi, tak během několika týdnů došlo k takto masivní nákaze.

Zaměstnanci začali mít potíže víceméně všichni najednou během několika dnů v období kolem 18. 3. Navštěvovali své praktické lékaře (i s informacemi, kde pracují), někomu byla vystavena při potížích neschopenka, ovšem nikdo stále nebyl testován.

Na obranu lékařů konstatuji, že testy obecně nebyly příliš dostupné, odběrný stan v Havlíčkově Brodě zahajoval provoz 23. 3. 2020.

Teprve 26. 3. - po pozitivním testu rodinného příslušníka naší pracovnice, která ale byla již více než týden v pracovní neschopnosti, byl proveden její test.

Výsledek je známý.

Na základě těchto skutečností si stojím za tím, že naše zařízení nic nezanedbalo.

V polovině února naše zařízení prošlo velmi úspěšně náročnou akreditací u Spojené akreditační komise SAK, zaměřené na bezpečí a kvalitu zdravotní péče.

 

                   Ing. Hana Hlaváčková

                                                           ředitelka Domova pro seniory Havlíčkův Brod


Poskytujeme vám na našich stránkách dostatek informací?
a) Ano, informací je dostatek
  
 420
b) Průměrně
  
 252
c) Ne, informací je nedostatek
  
 279

Vyhledat v textu

18. 10. Lukáš

Zítra: Michaela