21. 7. Vítězslav

Zítra: Magdaléna

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > O nás > Dobrovolníci

Dobrovolníci

V současné době funguje v domově akreditovaný dobrovolnický program pro seniory. Cílem dobrovolnického programu pro seniory je důstojné prožití stáří v domově a aktivní zapojení do běžného života. Posláním dobrovolníka v domově je i pomoc s překonáním samoty některých seniorů.

Dobrovolník pomáhá pravidelně nebo jednorázově. Náplní dobrovolnické činnosti v domově mohou být např. procházky s obyvateli, drobné nákupy, předčítání denního tisku a knih, ruční práce (šití, pletení, malování, výzdoba domova apod.). Velice důležité je i "pouhé" popovídání si s obyvateli. V rámci jednorázových akcí může dobrovolník pořádat různá zábavná vystoupení (hudební, divadelní), výlety, besedy atd.

Část klientů domova vyžaduje částečnou či úplnou asistenci druhé osoby při výkonu základních denních činností např. při podávání jídla.

Do programu se může zapojit každý, kdo má chuť pomáhat, poznávat nové lidi a věnovat jim část svého volného času. Každý dobrovolník prochází výcvikem, kde se více dozví o dobrovolnictví jak všeobecně, tak o činnosti dobrovolníků v této oblasti.

Cenu Křesadlo udělovanou jako ocenění nejlepším dobrovolníkům za jejich práci získali naši dobrovolníci:

  • v roce 2006 Bohumila Jermlová
  • v roce 2010 Pavel Zabystrzan
  • v roce 2011 Miluše Štiková

Bližší informace o dobrovolnictví:

Fokus Vysočina

Domov pro seniory Havlíčkův Brod – Petra Trefilová

Dobrovolníci

 

Dobrovolníci

 

Dobrovolníci

 

 

V roce 2007 navázala naše organizace spolupráci s Německým Červeným Křížem a od té doby vždy na celý rok přicházejí do naší organizace jeden nebo dva dobrovolníci z Německa a pomáhají v přímé péči o klienty.

Dobrovolník Pascal

Vzpomínáme rádi na našeho prvního dobrovolníka Pascala (na snímku vpravo) a na Silju, která u nás pracovala v roce 2010 a 2011 (na snímku s kočičkou).

Dobrovolnice Silja

V srpnu 2011 nastoupila do našeho domova na celý rok dobrovolnice Marcella (na snímku z masopustního veselí), která se zapojila do práce a aktivit v našem domově. Marcelka je naprosto úžasná a my máme velkou radost, že u nás byla a že se jí tu líbilo. Naučila se perfektně česky, společně strávený rok jsme si všichni užili.

Marcelka jako kovboj

V roce 2012 až 2013 u nás pracovala dobrovolnice Tanja (opět snímek z masopustu), měli jsme z ní velkou radost, byla naprosto skvělá, spolehlivá a pracovitá, takže byla pro naše zařízení velkým přínosem. Tanjo, děkujeme!dobrovolnice Tanja