16. 6. Zbyněk

Zítra: Adolf

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > O nás > Jak to bylo U Panských > Události U Panských > Prosinec v Domově

Prosinec v DomověV pondělí 4.12. 2017 nás navštívil Mikuláš s roztomilými andílky a čerty. Zazpívali koledy a seniorům předali nadílku. Na oplátku si odnesli dárečky, které pro ně naši obyvatelé připravili.

Opět jsme se letos zúčastnili prodejních vánočních trhů „Barevné vánoce“ na Krajském úřadě v Jihlavě. Vezli jsme několik krabic výrobků, které v průběhu roku vytvořili naši klienti. Nejrychleji zmizely z pultu domácí nudle a polštářky v tvaru zvířat.

V půlce prosince nás přišly potěšit svým vystoupením děti z Mateřské školy Příčná. S velkou chutí a elánem tančily a zpívaly a vytvořily svou bezprostředností báječnou atmosféru, kterou si užili obyvatelé i personál. Odměnou jim byl velký potlesk, dáreček a sladkost. Již se moc těšíme na jejich další vystoupení.

Jaké by to byly Vánoce bez koled a pěveckého vystoupení…Opět po roce jsme u nás přivítali Pěvecký sbor při Střední zdravotní škole v Havlíčkově Brodě pod vedením paní Pavlíny Kocmanové. Zaposlouchali jsme se s dojetím do krásných vánočních písní a některé jsme si i spolu se zpěváky zanotovali.

V pondělí 18. prosince jsme se všichni společně sešli u slavnostně prostřených stolů. Na začátek Vánočního posezení jsme si poslechli několik lidových písní a koled, které nám pod vedením paní pečovatelky Hanky Dolinské zazpívali paní Kopicová a pan Pecen. Nakonec přidali ještě několik veršovaných vánočních přání. Potom už se nosil na stoly horký punč a výborné cukroví, které nám upekly naše paní kuchařky.

Poslední akcí roku 2017 byla oslava Silvestra v režii „Ježíškových vnoučat – rodiny Fňukalových a jejich přátel“. Vyzdobili halu girlandami a balónky a přichystali báječnou hostinu s chlebíčky, chipsy, sladkými zákusky a šampaňským. Oslava se moc povedla a my jim touto cestou za její uspořádání moc a moc děkujeme!!!

    PC310653.JPG       PC310673.JPG

 

PC310679.JPG PC310701.JPG