1. 3. Bedřich

Zítra: Anežka

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Stará struktura - nemazat > O nás > Jak to bylo U Panských > Události U Panských

Události U Panských


Plány na rok 2016

S novým rokem jsme v Domově U Panských zahájili dva nové projekty: Rok v přírodě a Řemeslné dílny. Kromě jiného si během celého roku budeme připomínat významné a mezinárodní dny a budeme si povídat o jejich vzniku a účelu.

Rok v přírodě - je projekt zaměřený na to, co se děje v přírodě během jednotlivých měsíců a budeme si připomínat lidové pranostiky.

Řemeslné dílny - v dílnách se postupně budeme zaměřovat na ukázky různých rukodělných technik, které si klienti budou moci sami vyzkoušet. Každý druhý měsíc přivítáme hosta, který nám blíže představí techniku, kterou se zabývá.Vánoční týden od 14.12. - 31.12. 2015

Datum konání: 14. 12. 2015

V průběhu vánočního týdne aktivizační pracovnice přichystaly pro naše klienty spoustu zajímavých akcí. Týden začal akcí nazvanou Co vyprávěl vánoční zvonek - čtení  s vánoční tématikou, zdobení stromečků. Během dalších aktivit  vyráběli klienti nepečené cukroví a  slepovali cukroví napečené. Ve středu 16.12. vystoupil v našem Domově pan Šimon Pečenka s hudebním pořadem Všechny náhody Vladimíra Dvořáka, během vystoupení humornou formou zavzpomínal na výborného herce a baviče Vladimíra Dvořáka, pořad prokládal písničkami nejen vánočními. Ve čtvrtek 17.12.  se v Domově konalo vánoční posezení s klienty. Aktivizační pracovnice  Hanka Kubátová si s klienty pro nás připravila pásmo, které se skládalo z ukázek vánočních pořekadel a vánočních zvyků, které také senioři názorně předvedli. Příjemnou atmosféru doplňoval hrou na kytaru pan Josef Karhan. V pondělí 21.12. k nám zavítal se svým vystoupením pěvecký sbor Gymnázia v Havlíčkově Brodě pod vedením paní Hamaričové a svým zpěvem vpustil vánoce k nám do Domova. 

Při štědrovečerní večeři si klienti pochutnali na smaženém kaprovi s bramborovým salátem, svátečně prostřené stoly zdobilo prostírání z Holandska, které sama vyrobila a zdarma našim klientům zaslala Rina Van Der Veen.

Všem čtenářům našich webových stránek přejeme úspěšný rok 2016 plný zdraví a pohody nejen v osobním, ale i pracovním životě. Za Domov pro seniory U Panských Jitka Piskačová, vedoucí Domova

 

                           

                      

 

                           Barevné vánoci na Kraji Vysočina

Datum konání: 10. 12. 2015

Ve čtvrtek 10.12.2015 proběhla  na krajském úřadě Vysočina v Jihlavě jako každoročně akce nazvaná "Barevné vánoce". Také naše kolegyně aktivizační pracovnice se na tuto velkou akci dlouho připravovaly a s našimi klienty vyráběly ozdobičky, košíčky, taštičky, sušily křížaly a prostě připravovaly vše, co může sloužit jako malý dáreček a druhého potěšit. Největší ohlas sklidily Panské křížaly - přímo U Panských sušené a do pytlíčku balené.  

 

                                  

 

                              I k nám přišel Mikuláš s čerty a andílky

Datum konání: 3. 12. 2015

I k nám do Domova U Panských zavítal Mikuláš s andělem a  početnou skupinkou rozdováděných čertíků. Kdo s klientů měl zájem, přivítal se s nimi na hale. A kdo nemohl přijít osobně, toho  Mikuláš navštívil se svojí družinou na pokoji. Andílci a čertíčci zazpívali koledy a odnesli si drobné dárečky, přímo vyrobené našimi klienty.

 

 

                                   

 

 Adventní výzdoba v Domově

Datum konání: 2. 12. 2015

 

Advent a výzdoba v Domově U Panských

 

                          

 

 

                          

 Dušičkový týden 2.11. - 6.11. 2015

Datum konání: 2. 11. 2015

V rámci dušičkového týdne jsme si povídali o dušičkách, vyráběli svíčky a pekli dušičkové sladkosti, týden jsme zakončili sledováním filmu Příběh dušičkový.

 

                

 

                Posvícenský týden 5.10. - 9.10. 2015

Datum konání: 5. 10. 2015

Dalším týdnem v řadě Českého roku byl Posvícenský týden. Poprosili jsme vedoucí kuchyně paní Novákovou o posvícenskou kačenu k obědu a děkujeme tímto, že nám vyhověla. O Posvícení nám přišla povyprávět paní Lipenská, vyslechli jsme hudební příběh paní Svatavy Drlíčkové a na závěr týdne jsme upekli výborné posvícenské koláče, které jsme s chutí snědli u kávy.

 

        Pleteme z pedigu

Datum konání: 16. 9. 2015

Pod vedením nové aktivizační pracovnice paní Martiny  Korábové jsme začali pracovat s pedigem.

 

  

 

 Dožínkový týden 7.9. - 11.9. 2015

Datum konání: 7. 9. 2015

Dožínkový týden a dary země byl zaměřen na tradici oslav sklizně. V jeho průběhu jsme vyrobili dožínkový věnec, z knihy Babička jsme se dozvěděli, jak dříve probíhaly dožínky, zajeli jsme do lesa na houby a „houby“ jsme také přinesli. V lese jsme neviděli ani prašivku a naše košíky zely prázdnotou, ale přinesli jsme si v sobě  vůni lesa a jeho majestátní klid. Koncem týdne jsme upekli švestkový koláč, na kterém jsme si pochutnali při Dožínkové slavnosti, kterou nám zpestřilo vystoupení dětské Kalamajky. Konec týdne uzavřel film Rodinné trampoty vrchního oficiála Třísky.

 

                      Dovolenkový týden 24.8. - 28.8. 2015

Datum konání: 28. 8. 2015

 

Dovolenkový týden probíhal koncem prázdnin ve znamení letního lenošení na zahradě, poslechu písniček s kytarou, zazpívaných paní Ivetou Novotnou, a vzpomínek na dny dovolené, které jsme kdysi prožili. Přitom jsme si také zamlsali a osvěžili se ovocným pohárem se zmrzlinou a šlehačkou. Na závěr týdne jsme si připomněli, jak se měl Gustav Anděl na dovolené v českém filmu Dovolená s Andělem.