Události Husova


STĚHOVÁNÍ zpět do našich prostor      DSC_0138.JPG

12. - 16. 12. 2016

 

Konečně jsme se dočkali! V týdnu od 12. do 16. 12. se přestěhují naši uživatelé zpět do našich prostor ve 2. patře, které nám uvolnilo Oddělení dlouhodobě nemocných. Naši uživatelé už se těší zpět do svých pokojů, doufáme, že stěhování proběhne v klidu a naši senioři si užijí Vánoce a svátky už v pohodlí a klidu.

 

Ježíškova vnoučata

Datum konání: 3. 12. 2018

Kouzelník Pavel Kožíšek se proměnil v Ježíškovo vnouče

Je advent, čas kouzel, pohody a lásky….

 Myslíte si, že takto začíná pouze pohádka? Ne! Kouzelné a krásné věci se opravdu dějí a to díky hodným lidem. Ptáte se, kdeže jsou? Odpověď zní:  V naší republice!

 Existuje zde spoustu hodných a vstřícných lidí a ráda jich několik prozradím. Jsou to lidé, kteří vymysleli a uskutečňují projekt Ježíškova vnoučata a pak všechna Ježíškova vnoučata, která obdarovávají potřebné lidi v celé republice. Mezi tato vnoučata patří i kouzelník Pavel Kožíšek a jeho asistentka Hanka Mašlíková, kteří v rámci tohoto projektu splnili přání seniorům z Domova pro seniory Havlíčkův Brod, Husovy ulice.

 Naši senioři projevili přání zhlédnout kouzelnické vystoupení. Vzhledem k omezeným finančním možnostem aktivizační pracovnice už dlouho dobu přemýšlely, jak uskutečnit nějaké opravdu pěkné vystoupení a hlavně, kde sehnat štědrého sponzora. Zkusili jsme tedy přání poslat na „nejvyšší místa“ – přímo Ježíškovi  - a ono to opravdu vyšlo! Jako Ježíškovo vnouče se nám ozval sám Pavel Kožíšek a my jsme měli možnost jeho vystoupení s našimi klienty zhlédnout. Atmosféra byla opravdu adventní, plná dobré pohody a úsměvů. Vystoupení si užili nejen naši klienti, ale i personál.

 Chtěli bychom tedy poděkovat všem Ježíškovým vnoučatům za to, že jsou a také Pavlu Kožíškovi a jeho milé asistence za to, že nám předvedli, kromě jiných kouzel, i proměnu v Ježíškova vnoučata.

DSC_2854.JPGDětský den

Datum konání: 2. 6. 2017

Dne 2. 6. 2017 jsme v naší budově uspořádali oslavu ke Dni dětí. Pozvali jsme děti z MŠ Korálky a ze ZŠ Štáflova ke sportovnímu klání. Dětí přišlo opravdu velké množství, celý park se dětmi jen hemžil a naši senioři měli tedy o zábavu postaráno. I počasí přálo, krásný slunečný den jen dokreslil úžasnou atmosféru. Všechny děti si

DSC_0960.JPG

 vysoutěžily dárečky a také jsem pro ně připravili malé překvapení - havlíčkobrodský hasičský sbor ukázal dětem vybavený 

DSC_0983.JPG

hasičský vůz, děti i senioři si měli možnost prohlédnout vše zblízka a s profesionálním výkladem. Za odměnu děti z MŠ Korálky zatančily našim seniorům několik tanečků. Moravská muzika

Datum konání: 17. 5. 2017

Naši budovu navštívila amatérská hudební skupina Sousedé z Hodic a Tasovic. Jedná se o seskupení seniorů, kteří jezdí rozdávat radost jiným. Měli jsme možnost poslechnout si moravské a české lidové písničky, písničky z jejich vlastní tvorby a za celý náš Domov musím říct, že toto setkání bylo naprosto úžasné. Ze všech účinkujících vyzařovala ohromná energie a životní optimismus, naši senioři i zaměstnanci si zatančili, zazpívali a všichni jsme odcházeli z tohoto setkání s úsměvěm na rtech. DDSC_0701.JPGěkujemeMASOPUST

Datum konání: 28. 2. 2017

DSC_0660.JPG28. 2. 2017 Naším Domovem prošel ,masopustní průvod plný tradičních a netradičních masek. K dobré náladě se přidala i kapela Vrabčí trh, která nám zahrála spoustu známých písní. Rádi jsme si zazpívali s nimi:)Předvánoční pečení dětí a seniorů

Datum konání: 17. 12. 2016

DSC_0176.JPGKrásné předvánoční atmosféry si užily naši obyvatelé tuto sobotu. Budovu Husova navštívily děti ze ZŠ V Sadech a dobrovolníci. Všichni společně se pustili do pečení vánočního cukroví, vládla krásná atmosféra, Domovem vonělo cukroví a děti i senioři si užili vánoční náladu. Děti nakonec zazpívaly našim seniorům koledy a rozdaly vánoční přáníčka. Senioři si zavzpomínali na doby, kdy u nich doma probíhal předvánoční shon a vrcholily přípravy na Štědrý den.

Poděkování patří všem dětem, dobrovolníkům a naší aktivizační pracovnici Evě Hedbávné, která celou akci vymyslela a zorganizovala. 

Více fotografií ze společného pečení naleznete v naší fotogalerii.Stavební práce u budovy Husova pokračují

Datum konání: 19. 7. 2016

Stavební práce související s výstavbou nového pavilonu našeho domova o kapacitě 110 lůžek zasáhly výrazně provoz našeho domova na ulici Husova v areálu Nemocnice Havlíčkův Brod. V druhé polovině měsíce června 2016 jsme předali 2. patro naší budovy k užívání oddělení dlouhodobě nemocných, a poté v průběhu měsíce července byla zahájena očekávaná demolice staré budovy Oddělení dlouhodobě nemocných a Plicního oddělení.

Pro naše klienty začalo od měsíce května období stísněných podmínek, které by mělo podle očekávání trvat do konce roku 2016. Velice tímto chceme poděkovat všem klientům i jejich osobám blízkým za trpělivost a spolupráci v rámci sestěhování klientů na pokojích. Také personál vyšel vstříc, pracovnice uvolnily některé kanceláře v přízemí budovy pro pokoje klientů a přestěhovaly se do zbývajících kanceláří. Těšíme se, až naše přechodné období stísněných podmínek pomine, a my budeme moci využívat všechny prostory domova pro potřeby našich klientů. 

Věříme, že nový pavilon přinese prospěch a další možnosti našim klientům i veřejnosti.

 

 P7201583.JPG  P7201584.JPG

 Rozloučení se školáčky

Datum konání: 24. 6. 2016

Dnes se přišly s našimi seniory rozloučit děti z mateřské školky na Nádražní ulici v Havlíčkově Brodě. Prázdniny volají!

Poslední úkoly společně se seniory zvládly a písnička „Setkání“ nám vehnala slzy dojetí do tváří. Tak zase po prázdninách na shledanou!

 

rozloučení školka.JPGLetní odpoledne se studenty

Datum konání: 23. 6. 2016

Pro své seniory jsme připravili odpoledne plné komunikace se studenty prvního ročníku univerzity v Olomouci, Fakulty rekreologie. Senioři společně se studenty se přemístili do parku, kde si povídali o radostech a strastech života, pobytu v domově pro seniory a podobně. Nakonec studenti představili svou fakultu podle svého, zahráli a zazpívali společně se seniory. Krásně prožité odpoledne ještě dnes naše seniory nabíjí energií a vitalitou. 

 Mezinárodní den dětí v Domově pro seniory

Datum konání: 1. 6. 2016

Dne 1. června 2016 proběhla oslava Mezinárodního dne dětí v přilehlém parku Domova pro seniory na Husově ulici v Havlíčkově Brodě. Děti přišly na pozvání seniorů, bylo pro ně připraveno deset vtipných disciplín, ve kterých získávaly body a za ně si mohly vybrat hračku nebo nějakou mlsku. Zábavu obohatilo vystoupení roztleskávaček Blue Roses Cheerleaders z AZ centra a také ukázka policejního výcviku psů pod vedením pana Havlíčka. Děti i senioři prožili krásné dopoledne a určitě se těšíme na další společně strávený čas.

  

 Dendětí2.JPG  Dendětí3.JPG
 Dendětí4.JPG  P6011503.JPG

 Masopustní rej

Datum konání: 4. 2. 2016

 A ještě něco z našeho šibřinkového karnevalu. Muzikanti hráli moc pěkně, zazpívali jsme si, ochutnali jitrnice, tlačenku a ke kávě nám moc chutnaly čerstvě usmažené koblížky. Masky se proháněly po chodbách i po pokojích, aby navštívily všechny obyvatele Domova. Mohli jsme se seznámit s jeptiškou, mnichem, břišní tanečnicí, Červenou Karkulkou, nebo bacilem. Ale nejkrásnější byl kůň, pojmenovaný Fuksa. Podupával si do rytmu písničky, někdy dokonce stepoval.

 

 masopust3.JPG  masopust.JPG
 masopust2.JPG  masopust1.JPG